DAJEMY PRZESTRZEŃ

ODPUST U BABCI ANNY

Waldemar Jan
e-mail: w.jan@fil.org.p,
tel. +48 606 924 356

Anna Solińska
e-mail: a.solinska@fil.org.pl,
tel. +48 725 150 081


logo odpust u babci anny


WAŻNA NIKISZOWIECKA TRADYCJA

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc Nikiszowca jest usytuowany w rynku kościół, którego patronką jest św. Anna. Imieniny Anny, czyli 26 lipca, to bardzo ważne święto dla mieszkańców, stanowiące jedną z najważniejszych nikiszowieckich tradycji.

LOKALNE SPOŁECZNOŚCI TWORZĄ DZIEDZICTWO REGIONU
W naszej pracy ze społecznościami bardzo ważne jest poszanowanie lokalnej tradycji, która buduje tożsamość miejsca i tworzy dziedzictwo naszego regionu. Dlatego co roku razem z mieszkańcami organizujemy "Odpust u Babci Anny" - imprezę integracyjną i promocyjną zarazem. Jest ona adresowana do wszystkich - mieszkańców i tych, którzy tego dnia odwiedzają Nikiszowiec. W ramach "Odpustu u Babci Anny" organizujemy jarmark, podczas którego można zakupić m.in. lokalne rękodzieło i przysmaki śląskiej kuchni. Towarzyszą mu także wydarzenia artystyczne i scena muzyczna. "Odpust u Babci Anny" jest więc okazją do spędzenia niedzielnego popołudnia w ciekawym miejscu, doświadczenia niezwykłej atmosfery Nikiszowca i uczestniczenia w autentycznym tradycyjnym święcie.

LETNIA EDYCJA JNN
"Odpust u Babci Anny" organizowany od 2009 roku, dzięki swojemu kolorytowi i aurze z staje się coraz liczniej odwiedzaną imprezą oraz letnią edycją innego wydarzenia realizowanego przez nasze Stowarzyszenie czyli Jarmarku Na Nikiszu. Imprezę wspierają podmioty lokalne oraz nasi Partnerzy. W latach 2009-2014 "Odpust u Babci Anny" był współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Formularz zgłoszeniowy na Odpust U Babci Anny 2020 formularz DOCX, formularz PDF

KONTAKT:
Anna Solińska e-mail: a.solinska@fil.org.pl, tel. +48 725 150 081
Waldemar Jan e-mail: w.jan@fil.org.pl , tel. +48 606 924 356

LINKI:
www.facebook.com/JarmarkNaNikiszu